PAHSSc, Nadir Hastalıklar Gününü Destekliyor

A HABER - İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ - PAHSSC - ORGAN BAĞIŞI İÇİN FARKINDALIK PROJESİ - 2024.01.04

 

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'müzün ATV Haber işbirliğiyle, organ nakli ve bağışı üzerine Pulmoner Hipertansiyon ve Skleroderma Hasta Derneği tarafından gerçekleştirilen çalışma kapsamında, organ nakli bekleyen hastaların yaşam kalitesini artırmak, organ bağışı konusunda farkındalık yaratmak ve toplumu bilgilendirmek amaçlandı. Canlı donörden bağış konusunda Dilek Gençyılmaz, Vefaten (kadaverik) Bağış konusunda da Derneğimizi temsilen ben, Kamil Hamidullah birlikte görev aldık.

Sevdikleriniz hayattayken ihtiyaç duyulması halinde hiç düşünmeden bağışlayacağınız organ ve dokularınızı, öldükten sonra yanınızda mezara götürmeyin. Bu dünyada can olsunlar.

Organ bağışında bulunarak, vefatınızdan sonra siz de hiç tanımadığınız kişilerin kahramanı olabilirsiniz.

"1" İnsan organlarını bağışlayarak, "8" insanın hayatını kurtarabilir! Dokularıyla da 75 kişiye de umut olur.

Hayalini bile kuramayacağım yaşlara beni ulaştıran herkese ve donörüme minnettarım.

Nefes alırken yaşama tutunmanın kıvancını hissettiğim gibi, nefesi verirken de minnetle andığım sevgili donörümün mekanı cennet olsun.

#1Bağış8Yaşam #AkcigerNakli #AkciğerNakli #CAN #Donor #GörünmezEngellilik #GörünmezHastalık #İyikiVarsın #Minnettarım #Nefes #OrganBağışındaBelçikaModeli #OrganDonation #OrganBağışı #OrganNakli #OrganBağışıHayatKurtarır #PresumedConsentOrganDonation #Teşekkürler #VarsayılanOnam #VarsayılanRıza #VarsayılmışOnamSistemi #VarsayılmışRızaSistemi
@diyaliz_savascisi, @kartaca Teşekkürler @pahsscdernegi, @izmirbkm, @atvhaber, @atvturkiye @izmirism

Eskişehir Web Tasarım