PAHSSc, Nadir Hastalıklar Gününü Destekliyor

KAMUOYU DUYURUSU - 2022.03.12

KAMUOYU DUYURUSU
 
Hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız çok değerli insanlardır. Hem kendilerinin hem de ailelerinin büyük fedakarlıklarıyla biz hastalara şifa gayreti içerisindeler.
 
Yaptıkları iş her ne kadar mesleklerinin icabı olarak algılansa da ne madden ne de manen hakları ödenebilir.
 
Nadir görülen hastalıklarla yaşamak çok zor. Ama şu unutulmamalı nadir hastalık üzerine uzmanlaşan hekimler bizlerden daha nadirler. Uluslararası yayınlarda referans gösteriliyorlar. Yılların deneyimi ile hepsi konularında dünya çapında birer duayendirler.
 
Bütün dünyanın hayranlık beslediği ve 152 ülke tarafından 1981 yılı için adına anma yılı ilan edilen yüce lider Atatürk'ümüzün de doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımıza olan hayranlığını ifade ettiği "Beni Türk hekimlerine emanet ediniz." sözüyle birlikte hekimlerimiz ile birlikte bütün sağlık çalışanlarımızın yanındayız.
 
Kıymetlilerimiz iyi ki varsınız.
Ve artık sağlıkta şiddet son bulsun!
Pulmoner Hipertansiyon ve Skleroderma Hasta Derneği
 
#SağlıkÇalışanlarınınYanındayız #Kamuoyu #PAHSSc #SağlıktaŞiddeteHayır #KamuoyuDuyurusu #Duyuru #Hekimleriminyanındayım
 

 

Not:

 
UNESCO 1981 yılında, 100. Doğum Yıldönümü nedeniyle Atatürk’ün: “Ulusal Mücadele ve Çağdaşlaşma Lideri”olarak evrensel niteliklerini ortaya koymuş ve bu karar doğrultusunda, Atatürk’ün doğumunun 100. yılı bütün dünyada, “1981 Atatürk Yılı” olarak ilan edilmiş ve kutlanmıştı. Böylece BM’nin bir kurumu olan UNESCO daha önce vermediği bir karara imza atmış oldu.

UNESCO’nun BM Eğitim Bilim ve Kültür Örgütü’nün 152 ülkesinin oybirliği ile yapmış olduğu Atatürk tanımlaması şöyledir:“ Atatürk kimdir? Atatürk uluslararası anlayış, işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir inkılâpçı, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayırımı göstermeyen, eşi olmayan devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu.
 
UNESCO (United Nations Educational Scientific and Culture Organizations) Resolution for the prospective 100th birthday of ATATÜRK in 1981 (Paris, 27th Nov 1978)
 
ATATÜRK is:
 
An outstanding person who devoted himself for the development of international understanding, cooperation and peace, a revolutionist who realized extraordinary reforms, the first leader who fought against imperialism and colonialism. A unique stateman respectful to human rights, pioneer of worldwide peace, who never discriminated people according to their color, religion or race through out his life, founder of Turkish Republic .
Eskişehir Web Tasarım