PAHSSc, Nadir Hastalıklar Gününü Destekliyor

ADHAD BÜLTEN CİLT: 1 SAYI: 6 - 2022 ESC/ERS PH KILAVUZU NE YENİLİKLER GETİRDİ? - 2022.11.26

ADHAD ve Hocalarımıza#PulmonerHipertansiyon için yaptıkları bu değerli çalışmadan dolayı teşekkür ediyoruz.

@phaeurope; Avrupa Pulmoner Hipertansiyon Derneği ile yıllarını PH'na adamış aktivist @pisanaf 'nın da yer aldığı ve tarih'te ilk kez hasta sesinin de eklendiği, Avrupa Kardiyoloji Derneği ve Avrupa Solunum Derneği işbirliğiyle hazırlanan 2022 yılı Güncel Tanı ve Tedavide Pulmoner Hipertansiyon Kılavuzu'nun tanıtıldığı, 26-29 Ağustos tarihlerinde Barselona'da düzenlenen Avrupa Kardiyoloji Derneği Kongresi artık bir tık yakınımızda. Lütfen inceleyiniz.

@europeansocietyofcardiology
@europeanrespiratorysociety #PisanaFerrari #GergelyMeszaros

#Repost @adhadorg with #Repost @adhadorg with @use.repost]@use.repost
・・・
Akciğer Damar Hastalıkları Araştırma Derneği (ADHAD) pulmoner hipertansiyon alanında farklı disiplinleri bir araya getirmek, farkındalığı artırmak ve eğitimler yapmak amacı ile kuruldu. Kurulduğu günden itibaren kongreler, okullar, webinarlar yaparak eğitime, bilgi alışverişine katkıda bulundu. Elinizde tuttuğunuz bülten de bu amacın bir halkası ama “Bilgi paylaşma ile çoğalır” mottomuzun gereği olarak son halkası değil.
Şu an size 6. sayısını sunduğumuz bu bülten ile ilk sayıdan itibaren pulmoner hipertansiyonu farklı yönleri ile, deneyimli editörlerimiz ve yazarlarımız aracılığıyla sizlere sunmaya çalıştık. Bu sayımızda da ESC 2022 kılavuzunu, alanında uzman hekimlerimizin kaleminden sizler için yorumladık. ADHAD Bülten bundan sonra da yeni ve güncel konularla sizlerle birlikte olmaya devam edecek.

Keyifli okumalar dileriz…

Link: http://www.adhad.org/files/cilt1-sayi6.pdf

 

Eskişehir Web Tasarım