PAHSSc, Nadir Hastalıklar Gününü Destekliyor

İHTİYAÇ SAHİBİ HASTALARIMIZA CİHAZ TEMİN EDİLECEKTİR - DUYURU NO: 3/2023 - 2023.04.24

10 MAYIS TARİHİ İTİBARİYLE cihaz temini TAMAMLANMIŞTIR. İlginize teşekkür eder, bilgilerinize sunarız !
Bağışlarınızla, bağışlarımız devam edecektir.

 
 
DUYURU!
 
İhtiyaç Sahibi Hastalarımıza Muhtelif Cihazlar Temin Edilecektir.

Duyuru No: 3 - Tarih: 24/04/2023

Son Başvuru Tarihi: 10/05/2023

Değerli #PAH#Skleroderma#KTEPH ve #iPF hastaları, cihaz başvurularınızı yapabileceğiniz tek adres, https://www.pahssc.org.tr/cihaz-bagisi veya derneğimizin web sayfasıdır. Başvurularınızı sadece bu adresler üzerinden yapabileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Duyuruda kullanılan resimler bilgilendirme amaçlı olup temsilidir. Cihazların gerçek halleri farklılık gösterebilir.

 

Taşınabilir Oksijen Konsantratörü

 • 1 adet FDA ve FAA onaylı cihaz. 
 • Cihaz, sadece İzmir'de elden teslim edilecektir ve başka alternatif teslimat yöntemleri teklif edilemez.
 • Derneğimiz, sadece tüzüğünde belirtilen faaliyet alanı kapsamındaki ihtiyaç sahibi hastalara taşınabilir oksijen konsantratörü sağlamaktadır. Faaliyet alanımızın dışındaki hastalar, kendileri için kurulan hasta dayanışma derneklerine başvurmalıdır.
 • İzmir'de yapılacak cihaz teslimi için, cihazın kullanım hakkının tedavi süresince devrine ilişkin ayrı bir protokol yürütülmektedir. Cihaz kullanım hakkını devralacak hasta veya hasta yakını ile müteselsil kefillinin imzalayacağı protokol ve teminat senedi düzenlenir. Bu işlem sonrasında cihazın kullanım hakkı, hastaya devredilir.
 • Cihaz kullanımı sırasında ortaya çıkacak bakım ve onarım masrafları, cihaz kullanım hakkını devralan protokoldeki taraflara aittir. Cihaz bakım ve onarımları sadece derneğin anlaşmalı olduğu teknik servislerinde yaptırılmalıdır. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için dernek ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Acil tıbbi önceliği olan hastalara, dernek tarafından öncelik tanınması için doktorlarının da hastaları adına cihaz talebinde bulunarak PAHSSc@gmail.com e-posta adresine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.


Sabit Oksijen Konsantratörleri

 • 2 adet 5 Lt. 24 saat çalışabilir, Hatay ve İstanbul'da teslim edilecektir.
 • 1 adet 10 Lt. 20 saat çalışabilir, 3-4 saat dinlendirilmesi gerekiyor. İstanbul'da teslim edilecektir.

 

 • Cihazların kullanılmadan önce bakıma ihtiyacı vardır.
 • Kargo bedelinin başvuruda bulunan tarafından ödenmesi karşılığında cihaz, bavuranın ikamet ettiği adrese kargo ile gönderilebilir.
 • Derneğimiz, sabit oksijen cihazlarına ihtiyacı olan her hastaya başvuru imkanı sunmaktadır. Sabit oksijen konsantratörleri için başvuru yapacak kişilerde, derneğimizin faaliyet gösterdiği alandaki hastalık türüne sahip olmaları şartı aranmaz. 
 • Acil tıbbi önceliği olan hastalara, dernek tarafından öncelik tanınması için doktorlarının da hastaları adına cihaz talebinde bulunarak PAHSSc@gmail.com e-posta adresine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

 

Nabız Ölçer (Pulse Oksimetre)

 • 1 adet parmak tipi, İzmir'de teslim.

 

Cihaz talebi için başvuru yapacak kişilerin aşağıdaki şartları yerine getirmesi gerekmektedir:

 

 • Ellerinde herhangi bir kurumdan sağlanmış bir cihaz olmamalıdır. 
 • Benzer bir cihazları da bulunmamalıdır. (Hiç cihazı olmayan hastalar başvurabilir.)
 • Hastalıklarını belgelendirmeleri gerekmektedir.
 • Oksijen konsantratörü talebinde bulunanların, "oksijen kullanması gereklidir" heyet raporlarını başvurularına eklemeleri gerekmektedir.
 • Acil tıbbi önceliği olan hastalara, dernek tarafından öncelik tanınması için doktorlarının da hastaları adına cihaz talebinde bulunarak PAHSSc@gmail.com e-posta adresine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

 

Başvuru yapan kişiler, verdikleri bilgilerin tam ve doğru olduğunu kabul etmektedirler. Bilgilerde zamanla değişiklik olması durumunda protokol yapılmışsa, protokolde belirtilen süre içerisinde değilse en geç onbeş gün içerisinde pahssc@gmail.com e-posta adresine bilgi verilmesi gerekmektedir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunulması halinde, derneğe uğratılan zarar ve ziyanın tazmini kişiye aittir.

Cihaz talepleri sadece web sayfası üzerinden yapılabilir.

Dernek üyeleri öncelikli olarak değerlendirilecektir.

https://www.pahssc.org.tr/cihaz-bagisi

 

İhtiyaç sahibi #PAH, #Skleroderma #KTEPH ve #iPF hastalarının derneğimizle iletişime geçmeleri önemle rica olunur.

Bağışlarınızla, bağışlarımız devam edecektir.

PAHSSc sizinle daha güçlü

#OksijenKonsantratörü #SabitOksijenKonsantratörü #Bağış #NabızÖlçer #Temin #PAHSSc #PulseOksimetre #AlüminyumOksijenTüpü #AlüminyumOksijenTüpü #TaşınabilirOksijenKonsantratörü #Oksijen #Nefes #YarınlarımızİçinÇalışıyoruzPAHSSc #SizinleDahaGüçlüyüz

Eskişehir Web Tasarım