10 Kasım, Atatürk'ü Anma Günü

ORGAN NAKLİ - ORGAN BAĞIŞI

1 kişi organlarını bağışlayarak 8 kişiye can verir ve dokularıyla da 50 kişiye umut olur. (ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı) 

 

 

 

Türkiye'de günde 8 kişi organ beklerken ölüyor! 

 

Ülkemizde her gün ortalama 8 kişi organ beklerken ölüyor. Bu şekilde devam etmek zorunda değil! Lütfen bugün bağışta bulunun ve organlarınızı bağışladığınızı sevdiklerinizle paylaşın. Organlarınızı bağışlayarak 8 kişiye can verebilir ve 50 kişiye daha dokularınızla umut olabilirsiniz. Muazzam, ölçülemez bir miras bırakmaya ne dersiniz?

 

 

02 Aralık 2018 Bir kız çocuğu, Noel Baba'dan kardeşine böbrek istemiş. “Sevgili Noel Baba, Bazıları sana inanmayabilir ama ben inanıyorum. Noel için gerçekten istediğim tek şey, LÜTFEN ağabeyim böbrek nakli olabilmesi için ona bir böbrek.

Organlar toprak olmasın.

#VarsayılmışRızaSistemi
#VarsayılmışOnamSistemi
#OrganBağışındaBelçikaModeli
#OrganBagisindaBelcikaModeli
#PresumedConsentOrganDonation
#OrganBağışı
#OrganNakli
#PAHSSc

#Repost @livelifegivelifeuk (@get_repost)・・・
A young girl wrote a letter to Santa asking for a kidney for her brother. It read: “Dear Santa, Some may not believe in you but I do. One thing I really want for Christmas is my big brother to get a kidney transplant. PLEASE." Read the full story over at Facebook.com/LLTGL

 

 

06 Aralık 2018 Vücudumda tek bir organımın benimle birlikte gömülmesini istemiyorum. Onları bir çocuğa verin. Hastanede geçirdikleri zamandan daha fazlasını, dışarıda oynayarak geçirsinler. Gözlerim birgün annene olup, torunlarını görsün. Akciğerlerim bir gencin mezuniyet gecesinde bütün gece dans etsin. Kalbim bir annenin göğsünde çocuğunu büyütsün. Eğer artık ihtiyaç duymadığınız şeyleriniz varsa, ihtiyacı olanlara verin.
Sevgiyle kalın.


#VarsayılmışRızaSistemi
#VarsayılmışOnamSistemi
#OrganBağışındaBelçikaModeli
#OrganBagisindaBelcikaModeli
#PresumedConsentOrganDonation
#OrganBağışı
#OrganNakli

 

 
 16 Kasım 2018 Organ nakli, takip gerektirir. Dr. Erkan TOPUZ. Sağlıklı günler.
 

 

07 Kasım 2018 Kasım Ayı Pulmoner Hipertansiyon Farkındalık Ayı - TRT- Radyo – Sağlık Raporu - İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Müge Padır Hanım ile birlikte Başkan Kamil HAMİDULLAH Organ Bağışı ve Organ naklini konuşacağız 7 Kasım tarihli TRT Radyo Haber - Sağlık Raporu programında İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Müge Padır Hanım ile birlikte Organ Bağışı ve Organ naklini konuştuğumuz Programı yeniden dinlemek için bu link e tıklayınız.

 

 

http://www.pahssc.org.tr/haber/66/en-kahraman-riza-varsayilmis-riza---2018-11-03

  

 

 

 

 31 Ekim 2018 Organlar toprak olmasın!

#showyourrare #PAHSSc #PulmonerArteriyelHipertansiyon #PulmonaryArterialHypertension #PulmonaryHypertension #EisenmengerSendromu #Skleroderma #Scleroderma #reyno 

#SistemikSkleroz #SystemicSclerosis #kteph #CTEPH #AkciğerNakli #KalpAkciğerNakli #Nadirhastaliklar #NadirHastalik #nadirhastalıklar #raredisease #Hepbirliktedahagüzelyarınlara 

#izmir #OrganBağışındaBelçikaModeli #PresumedConsentOrganDonation #VarsayılmışRızaSistemi #OrganNakli #OrganBağışı #egeüniversitesi #dokuzeylülüniversitesi

 

 

03 Aralık 2018 "STEPHEN HAWKİNG HASTALIĞI"OLARAK BİLİNEN ALS HASTASI,ORGANLARINI BAĞIŞLADI.. İzmir'de ALS hastalığı nedeniyle 10 yıldır yatağa bağlı yaşamını sürdüren 58 yaşındaki Vedat Ertürk, organ nakli olmayı bekleyen bir arkadaşının durumundan etkilenerek tüm organlarını bağışladı.
Sadece sağ ayak başparmağını kullanabilen Ertürk'ün hayata bağlılığını gören ALS-MNH Derneği üyeleri, Ertürk'e kullanabileceği bir bilgisayar hediye etti. Yedi yıldır sağ ayak başparmağıyla kullandığı bilgisayar sayesinde insanlarla iletişim kuran Ertürk, Antalya'da böbrek nakli olmayı bekleyen ancak 2 yıldır uygun böbrek bulamayan arkadaşının durumunu öğrenince tüm organlarını bağışlamak için başvuru yaptı.
Organ bağışı için evlerine gelen sağlık ekibinin sorularına kullandığı bilgisayarın yardımıyla yanıt veren Ertürk, ellerini kullanmadığı için imzalayamadığı organ bağışı formuna ise görevlilerin yardımıyla parmak bastı.
Kendisi gibi hastalar için dizayn edilen bilgisayar sistemiyle AA muhabirine açıklamalarda bulunan Vedat Ertürk, organlarını bağışlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.
"Beni hayata bağlayan 3 şey var. Motivasyon, iyi bakım ve iletişim. Ailem motivasyonumu fazlasıyla sağlıyor. İletişimde büyük sıkıntılar yaşıyorduk onu da bilgisayarla giderdik. ALS hastalarıyla ve sosyal medyada herkesle iletişim kurabiliyorum. İşe yarayan organlarımın tamamını bağışlamak istiyorum. Çok mutluyum ve heyecanlıyım."diye anlattı.
İzmir Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlu Hekimi Sn Müge Padır da akli melekleri yerinde olup 18 yaşını doldurmuş herkesin organ bağışında bulunabileceğini ifade etti.
Kimse benim şekerim var, kalbim var, organlarım hiç kimseye yaramaz diye düşünmemeli.Yapılan tetkik, tahlillerin Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından incelenip alınan izinler sonrası nakil işlemleri gerçekleştiriliyor şeklinde konuştu. "Hayat en güzel hediye "

 

 

Hollanda Organ Bağışiında Belçika Modeline geçiyor!

13 Şubat 2018 Hollanda Organ Bağışiında Belçika Modeline geçiyor!

 12 Şubat 2018 Akciğer Nakli olan hastanın, solunum cihazlarından ayrıldıktan sonra aldığı ilk nefes...
#organbagisindabelcikamodeli

#organbağışındabelçikamodeli

#varsayılmışonamsistemi
#varsayılmışrızasistemi

 

 

Bir kişi organlarını bağışlayarak sekiz kişiye can verir ve dokularıyla da elli kişiye umut olur. (ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı) 

Eskişehir Web Tasarım