PAHSSc, Nadir Hastalıklar Gününü Destekliyor

TELEGRAM'DA SKLERODERMA İLE PULMONER HİPERTANSİYON İÇİN SOHBET GRUPLARI KURULDU - 2022.02.24

Birbirimizi en iyi biz anlarız sloganıyla yola çıkıyoruz. Kendimiz gibi aynı hastalıkla mücadele eden hasta ve hasta yakınlarını TELEGRAM sohbet gruplarımıza davet ediyoruz.

Bu sohbet grubu, PAHSSc - Pulmoner Hipertansiyon ve Skleroderma Hasta Derneği inisiyatifiyle ama dernekten bağımsız olarak, iki grup halinde kurulmuştur.

  • Birinci grup Pulmoner Arteriyel Hipertansiyonlu (PAH), Eisenmenger Sendromlu (ES), Kronik Tromboembolik Pulmoner Hipertansiyonlu (KTEPH)
    hasta ve hasta yakınlarına bu konuda sohbet ortamı oluşturmak amacı ile kurulmuştur.

 

  • İkinci grup Sklerodermalı, Sistemik Sklerozlu hasta ve hasta yakınlarına bu konuda sohbet ortamı oluşturmak amacı ile kurulmuştur.Amacımız aynı tecrübeyi yaşayan kişilerin tanışmalarını, konuyla ilgili bilgi alışverişinde bulunmalarını ve dayanışmalarını sağlamaktır.

Sohbet gruplarına katılmak için PAHSSc instagram mesaj kutusuna Hangi Hastalık Telegram Grubuna katılmak istediğinizi yazmanız halinde size bir grup linki gönderilecektir. Bu gruplarda kişilerin telefon numaraları veya kendileri paylaşmadıkça hiçbir özel bilgileri görünmeyecek olup, soyisim yazmadan sadece ilk isimlerini yazarak gruplarda sohbet edebileceklerdir.

Gruplarda reklam, bitkisel ilaç ve farklı tedavi seçeneklerinin verilmemesine dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

 

Katılma taleplerinizi sosyal medyadan ya da en garantisi pahssc@gmail.com adresine mail atarak bize ulaştırabilirsiniz.

Eskişehir Web Tasarım