PAHSSc, Nadir Hastalıklar Gününü Destekliyor

ARTIK YETER! SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET BİR AN ÖNCE SON BULMALI! - 2022.07.06

Artık yeter! Sağlık çalışanlarına şiddet bir an önce SON BULMALI!

Doktorlarımız özellikle bizim gibi nadir hastalıklarla savaşanlar için birer can simidi adeta. Pandemi döneminde ellerimiz patlayana kadar alkışladığımız hekimlerimize şiddete dur diyoruz. Sağlıkta şiddeti önleyen yasaların bir an evvel uygulanmasını istiyoruz.
Posted @withregram • @tkdresmi Ömrünün baharında, ülkesine hizmet etmekten başka gayesi olmayan bir hekimi, değerli üyelerimizden Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya’yı, elim bir saldırı sonucu bugün kaybettik.

Konya Şehir Hastanesindeki görevi esnasında bir saldırgan tarafından başından silahla vurularak öldürülen Dr. Ekrem Karakaya’ya öncelikle Allah'tan rahmet, kederli yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Ancak; doktorlarımızı her gün şiddet ve ölüm korkusu ile yaşatan ihmallerle dolu uygulamalara, daha kaç kınama veya ölüm haberi sonrası son verileceğini de merak ediyoruz.

Son zamanlarda ülkemizde sağlık alanında yaşanan gelişmeleri ve doktorlarımıza yaşatılanları büyük bir endişe ve kaygı ile izliyor; Sağlık Bakanlığı’nı bu konu ile ilgili acil inisiyatif almaya davet ediyoruz.

Türk Kardiyoloji Derneği Yönetim Kurulu

#SağlıktaŞiddeteHayır #DrEkremKarakaya #pahssc #doktorlarcansimidimiz

 


 

 

Bu hekimler varya acayip değişik tiplerdir. Anlayamazsınız onları.  Bunlar ülkenin en zeki tipleridir. Üniversite sınavında yüzdelik dilimde en üst sıralara yerleşirler. Çok uzun ve zor olan, TIP FAKÜLTESİ denilen bir yerde inatla okuyup mezun olurlar. Sonra TUS, MUS, pratisyen mecburi hizmet, uzmanlık mecburi hizmet gibi hiç bir meslekte olmayan ilginç şeylerle güçleri ve dayanıklılıkları sınanır. Yılmaz bunlar.

Garip tiplerdir bunlar. Ayağınızdan damarınızı alıp kalbinize takarlar, stetoskop diye bir şeyle dinleyip hastalığınızı falan söylerler. Beyninizdeki tümörü çıkarıp masaya koyarlar. Kalbi duranların kalbini falan çalıştırır bunlar. Filimlere, tahlillere bakıp şak diye ne olup bittiğini söyler bunlar adama.

Manyak gibi çalışkan ve inatçıdırlar. İnsan üstü sabırları vardır. Değişik bir türdür bunlar. Geceleri falan da uyumazlar,  herkes uyur bunlar uyumaz. Yıllarca bir mesaide 36 saat falan çalıştırılırlar, bunlar da inatla çalışırlar. Dedim ya değişik bunlar.

Öyle tokat atmakla, darp etmekle falan uğraşılmaz bunlarla. Azrail ile dans ettikleri rivayet edilir. Gerçekten doğru mudur, şehir efsanesi midir bilinmez.

Paralarını kesmekle falan önleri de kapanmaz bunların. Yetişkin hale gelmiş bir hekim evrim geçirmiş, yemeden, içmeden, uyumadan çok uzun süre hayatta kalma adaptasyonu kazanmıştır.

Çoğu doygun, efendi, terbiyeli ve saygılı ailelerin zeki ve çalışkan çocukları ve ailelerin göz bebekleridirler.
Onlara saldıran terbiyesiz, seviyesiz tipler bile çocukların hekim olmasını isterler. İşte böyle bir kıskanılan garip mesleküstü bir şeydir hekimlik.

Bunlar sizin sandığınızda daha bi değişik tiplerdir. Hiç anlayamazsınız.

    GİDERLER, BAKAKALIRSINIZ.

Hekim Sedat YANTURALI
         Prof. Dr.

Eskişehir Web Tasarım