PAHSSc, Nadir Hastalıklar Gününü Destekliyor

ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ - SKLERODERMALI BİREYLERDE TELE REHABİLİTASYON VE YAŞAM KALİTESİNE ETKİSİ ÇALIŞMASI - 2022.09.30

 
Sklerodermalı Bireylerde Tele Rehabilitasyon ve Yaşam Kalitesine Etkisi Çalışması
 
Evinizden çıkmadan fizyoterapistinizle birlikte egzersiz yapmak ve daha aktif bir yaşam tarzına sahip olmak ister misiniz? Cevabınız evet ise bu çalışma programı tam size göre.
 
Çalışmamız On Dokuz Mayıs Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Kardiyopulmoner Fizyoterapi Ana Bilim Dalı bünyesinde planlanmıştır ve Pulmoner Hipertansiyon ve Skleroderma Hasta Derneği desteği ile sizlere ulaşılmıştır.
 
Amacımız skleroderma hastalarında fizyoterapinin farkındalığını artırrmak ve evden internet yardımı ile fizyoterapist eşliğinde yapılan tele rehabilitasyon uygulamasının etkinliğini araştırmaktır.
 
Program sonunda; katılımcıların günlük yaşam aktivitelerine katılımını artırrmak, bireysel yapılan aktivitelerde kısıtlılığı azaltmak, özgürlüğü artırrmak ve katılımcıların kendilerine olan güvenini artırrmak hedeflenmiştir.
 
Çalışma haftada 3 gün olmak üzere 8 hafta olarak planlanmıştır. Her seans yaklaşık 40 dk. sürecektir.
 
Egzersizlerin içeriği evde uygulanabilecek seviyede olacaktır. Tarafımızdan değerlendirme ve egzersiz için gerekli ekipman, donanım desteği sağlanacaktır. Sizin tarafınızdan yalnızca internet bağlantısı ve kameralı iletişim aracı gerekmektedir(bilgisayar, akıllı telefon gibi).
 
Detaylı bilgi ve sorularınız için ulaşabilirsiniz:
 
nurguler@gmail.com
Facebook – instagram: Nurdida Güler
Fizyoterapist Nurdida GÜLER
 
#BağDokusu #FizikTedaviveRehabilitasyon #Fizyoterapi #Fizyoterapist #PAHSSc #KardiyoPulmoner #KronikHastalık #NadirHastalık #PulmonerRehabilitasyon #Rehabilitasyon #SistemikSkleroz #Skleroderma @nnurgulerr @ondokuz_mayis_universitesi
Eskişehir Web Tasarım