En güzel Mavi Öpücük - 2019 Yarışması

Mavi Öpücük Tanıtım

MAVİ ÖPÜCÜK

 

Pulmoner Hipertansiyon 'a dikkat çekmek amacıyla, 2019 yılının EN GÜZEL MAVİ ÖPÜCÜĞÜNÜ birlikte seçeceğiz. Son katılım 28 Mayıs.

28 Mayıs itibariyle artık resimleri oylamaya başlayacağız. Herkesin tek bir oy verme hakkı var. Birden fazla resme oy veremezsiniz. Oylama için web sitemiz; www.pahssc.org.tr üzerinden sağ üst köşedeki Ankete katıl seçeneğini tıklayıp, oy vermek için kayıt olmanız gerekiyor. 
Kazananı 1 Haziran günü, web sitemizden duyuracağız

Sizde resimlerinizi "PAHSSC Derneği'nin, farkındalık çalışmalarında resmimi kullanmasını onaylıyorum." açıklamasıyla birlikte orjinal boyutuyla pahssc@gmail.com mail adresimize göndererek katılabilirsiniz?

Pulmoner Hipertansiyon ‘un kendisine has belirtisi yoktur. Ortalama tanı alma süresi 3 yıldır. Tanı alan hastaların %75’i hastalığın ileri evresindedir. Geç tanı almıştır!
Tedavi edilmediğinde hızlı ilerler ve kısa zamanda ölümle sonuçlanabilir. Oksijen açlığı ellerde ve dudaklarda morarma ile kendisini belli eder.

Mavi Öpücük, tanı almayı hızlandırmak için hazırlanmış bir farkındalık projesidir. #maviopucuk #mavidudak #bluelipkiss #pulmonerhipertansiyon

Mor el, ayak ve dudaklar 

Baş Dönmesi
Nefes Darlığı
Ödem
Baygınlık


Sizde de bu belirtilerden birisi varsa eğer, zaman kaybetmeden doktorunuzla görüşün.


HEDİYE SPONSORU OLMAK İSTEYENLER,

İster hediyenizi derneğe ulaştırabilir, isterseniz derneğe bağış yapabilirsiniz.
#PAHSSCYarınlarımıziçinçalışıyor

Hepinizi Derneğimize üye olmaya davet ediyoruz.
Biz sizlerle güçlüyüz. Hep birlikte mücadele edelim. Biz hayatımıza sahip çıkmazsak, bizim için kimse hayatımıza sahip çıkmaz!
http://www.pahssc.org.tr/uyelik-formu.pdf

Eskişehir Web Tasarım