PAHSSc, Nadir Hastalıklar Gününü Destekliyor

EN GÜZEL NEFES - NEFESE PAHA BİÇİLMEZ - 2020.05.28

28.05.2020
00:00

Sibel Alkan

 

Pulmoner Hipertansiyon 'a dikkat çekmek amacıyla, 2020 yılının EN GÜZEL

NEFESİNİ birlikte seçeceğiz.
Dilerseniz MAVİ DUDAKLARLA, farkındalık videolarınız bekliyoruz
Önce derin bir nefes alıyoruz ve yavaş yavaş veriyoruz ve sonra da «NEFESE PAHA BİÇİLMEZ» diyoruz.
Son katılım 28 MAYIS.
28 Mayıs itibariyle artık videoları oylamaya başlayacağız. Herkesin tek bir oy verme hakkı var. Birden fazla videoya oy veremezsiniz. Oylama için web sitemiz; www.pahssc.org.tr üzerinden “Ankete katıl” seçeneğini tıklayıp, oy vermek için kayıt olmanız gerekiyor.
Siz de 28 Mayıs'a kadar cep telefonunuzdan çektiğiniz videolarınızı pahssc@gmail.com ya da +90 555 024 14 80 WhatsApp'tan bize göndererek katılabilirsiniz?

Pulmoner Hipertansiyon‘un kendisine has belirtisi yoktur. Ortalama tanı alma süresi 3 yıldır. Tanı alan hastaların %75’i hastalığın ileri evresindedir. Geç tanı almıştır! Tedavi edilmediğinde hızlı ilerler ve kısa zamanda ölümle sonuçlanabilir. Oksijen açlığı ellerde ve dudaklarda morarma ile kendisini belli eder.

En Güzel Nefes, tanı almayı hızlandırmak için PAHSSc tarafından hazırlanmış bir farkındalık projesidir.

#Nefesepahabiçilmez #maviopucuk #mavidudak #PulmonerHipertansiyon #PulmonerArteriyelHipertansiyon #Covid19 #Coronavirus #covid_19 #Koronavirüs #evindekaltürkiye #evindekal #risk #bluelips #AkciğerYüksekTansiyonu #Skleroderma #SistemikSkleroz #EisenmengerSendromu #idiyopatikPulmonerFibrozis #KTEPH #AkciğerNakli #KalpAkciğerNakli #raynaud #OrganNakli #OrganBağışı #Görünmezhastalık #NadirHastalık #PulmonaryHypertension #GörünmezEngellilik #DünyaPulmonerHipertansiyonGünü #WorldPHDay @phassociation @phaware @eurordis @nadirhastaliklaragi @workshop_dergi @saglikbakanligi @tbmmresmi @engellicocukhaklariagi @turkiyeengellimeclisi

ETKİNLİKLER
Eskişehir Web Tasarım