PAHSSc, Nadir Hastalıklar Gününü Destekliyor

PH-KSP - "PH YÖNETİMİNDE HASTALARIN ORTAK OLMASI VE ORTAK KARAR VERME: PH BAKIMINDA YENİ BİR PARADİGMA MI?" 1/6 - 2023.06.06

06.06.2023
17:30
PH-KSP Sosyal Medya Hesaplarından Çevrimiçi
 
 
Sizi, 6 Haziran'da Türkiye saatiyle 17:30'da FacebookLinkedIn üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecek ilk web seminerimize katılmaya davet ediyoruz.
 
Yayın dili İngilizce olacaktır. (Yayın tamamlandıktan sonra PH-KSP YouTube kanalında farklı altyazı seçenekleri -örneğin Türkçe altyazı- ile yeniden yayınlanacaktır.)
 
Konu: PH Yönetiminde Hastaların Ortak Olması ve Ortak Karar Verme: PH Bakımında Yeni Bir Paradigma mı? / 

Patients as Partners and Shared Decision Making: A New Paradigm in PH Care?

 
Konuşmacılar: Prof. Marc Humbert, Pisana Ferrari, Gergely Meszaros ve Dr. Andreas Reimann
 
Seminerin amacı: Katılımcılar, 2022 ERS/ESC PH yönergelerinin üç eş-yazarından ilki olarak, klinik yönergelerin rolü ve önemi hakkında ilk elden bilgi edineceklerdir ve nasıl geliştirildiği, gözden geçirildiği ve yayınlandığı hakkında bilgi sahibi olacaklardır.
  • Yeni yönergeleri yazan görev gücünün yapısı ve hasta savunucularının ilk kez dahil edilmesi.
  • Hastalarla işbirliği ve paylaşılan karar alma (PKA) kavramının PH bakımında tanıtımı.
  • PKA'nın klinik uygulamadaki yeri: Hastalar ve sağlık çalışanları (HCP) buna hazır mı? Hem hastalar hem de HCP'ler için zorluklar nelerdir? Bu engeller nasıl aşılabilir?
  • Etkili PKA sağlamak için neden hasta katılımının / yetkilendirmenin önemli olduğu.
Bu program, Pulmoner Hipertansiyon için İttifak'ın (AfPH) bilgi paylaşımı girişiminin ilk web semineridir. Prof. Marc Humbert, Fransız Ulusal Pulmoner Hipertansiyon Referans Merkezi Direktörü ve önde gelen bir dünya uzmanı ile birlikte geliştirilmiştir.
2023 yılı için altı canlı yayın etkinliği planlandı ve bu etkinliklerde, 2022 ESC/ERS pulmoner hipertansiyon yönergeleri tarafından tanıtılan ana yeniliklerin gelecekteki hasta bakımını nasıl etkileyeceği ele alınacaktır.
 
muhteşem bir etkinlikle geliyoruz! AfPH'nin hastalarla işbirliği ve paylaşımlı karar verme üzerine webinarı önümüzdeki hafta gerçekleşecek. Katılmak isterseniz, 6 Haziran saat 16.30'da Orta Avrupa Yaz Saati (CEST) 'e (17:30 İstanbul saati) aşağıdaki herhangi bir linkten etkinliğimize katılabilirsiniz.

LinkedIn https://www.linkedin.com/events/7062051293736898560/comments/

Webinarın kaydı, slaytları ve transkripti kısa süre sonra sunulacaktır. Transkript çevirileri topluluk içinde en geniş şekilde yayılmasını sağlamak amacıyla, talep üzerine gönüllülerimiz tarafından yapılacaktır.

Yayın dili İngilizce olacaktır.
Konuşmacılar: Prof. Marc Humbert, Pisana Ferrari, Gergely Meszaros ve Dr. Andreas Reimann

Yayın dili İngilizce olacaktır.

Konuşmacılar: Prof. Marc Humbert, Pisana Ferrari, Gergely Meszaros ve Dr. Andreas Reimann
Seminerin amacı: Katılımcılar, 2022 ERS/ESC PH yönergelerinin üç eş-yazarından ilki olarak, klinik yönergelerin rolü ve önemi hakkında ilk elden bilgi edineceklerdir ve nasıl geliştirildiği, gözden geçirildiği ve yayınlandığı hakkında bilgi sahibi olacaklardır.
ETKİNLİKLER
Eskişehir Web Tasarım