PAHSSc, Nadir Hastalıklar Gününü Destekliyor

PH-KSP - "HASTA TARAFINDAN BİLDİRİLEN SONUÇ ÖLÇÜMLERİ VE PULMONER HİPERTANSİYON BAKIMI VE ARAŞTIRMALARINDAKİ ROLLERİ" 2/6 - 2023.07.27

27.07.2023
19:00
PH-KSP - Youtube Kanalı
 
AfPH (Pulmoner Hipertansiyon İttifakı - Alliance for PH), 2022 ESC/ERS klinik kılavuzlarının Pulmoner Hipertansiyon alanındaki yeniliklerini keşfetmek için düzenlediği altı bölümlük webinar serisinin ikinci webinarını duyuruyor. Bu webinarda, Avrupa Nadir Akciğer Hastalıkları Referans Ağı (ERN-LUNG) üyeleri olan iki uzmanın katılımıyla Hasta Raporlu Sonuç Ölçütleri (PROMs) kullanımı tartışılacak. ERN LUNG tarafından desteklenen bu web semineri büyük bir onur kaynağıdır.
 
Konuşmacılar, Dr. Simon Gibbs (Ulusal Kalp ve Akciğer Enstitüsü, Imperial College, Londra, İngiltere) ve Gergely Meszaros JD, MSc (ERN-LUNG Proje Yöneticisi) olacak. Moderatörlüğünü ise Dr. Andreas L.G. Reimann (admedicum) yapacak.
 
Hasta Tarafından Bildirilen Sonuç Ölçümleri ve Pulmoner Hipertansiyon Bakımı ve Araştırmalarındaki Rolleri Webinarın öğrenme hedefleri şunlardır:
- Mevcut PROM araçlarını ve geliştirme süreçlerini anlamak.
- PROM'ların Pulmoner Hipertansiyon merkezlerinde rutin hasta bakımında neden önemli olduğunu kavramak.
- Klinik denemelerde PROM'ların kullanımının potansiyelini ve hastaların perspektifinin deneme tasarımına nasıl dahil edilebileceğini keşfetmek.
- Mevcut PROM araçlarının geliştirilmesini ve gelecekteki araçların nasıl oluşturulabileceğini tartışmak.
 
Webinar, PH-KSP web sitesi, LinkedIn Live ve Facebook Live üzerinden yayınlanacak, böylece geniş bir kitleye erişim sağlanacak. Sunulan bilgilerin korunması ve paylaşılmasına önem verildiği için sunum slaytları, kayıtlar ve ayrıntılı bir transkript sunulacak. Böylece katılımcılar içeriği tekrar ziyaret edebilecek ve paylaşabilecekler.
 
Dil bariyerlerini aşmak amacıyla çeviriler sunulacak ve böylece farklı dil becerilerine sahip kişilerin kaynaklara erişimi sağlanacak.
 
Web seminerine katılmak için daha fazla bilgi ve bağlantı yakında sağlanacaktır.
 
27 Temmuz 2023
Saat 19:00
 

LinkedIn: 

https://www.linkedin.com/events/7082277924271194112/comments/

 

Facebook: 

https://shorturl.at/bjlnr

 

YouTube: 

https://www.youtube.com/watch?v=ObOjY3z5kDs

 

PH-KSP website: 

https://ph-ksp.com/our-webinars/

 

 @phauk in #emPHasis10 anketinin Türkçe versiyonuna web sayfamızdan erişebilirsiniz.

https://www.pahssc.org.tr/uploads/pdf_20230721_142351_0000.pdf

 
#pulmonerhipertansiyon #bilgiyipaylaşımı #bilgigüçtür #hastagücü #hastaeğitimi #pulmonaryhypertension #knowledgesharing #knowledgeispower #patientempowerment #patienteducation #allianceforph @ph_ksp @Pulmonary Hypertension Knowledge Sharing Platform #pulmonerhipertansiyon #bilgiyipaylaşımı #bilgigüçtür #hastagücü #hastaeğitimi #pulmonaryhypertension #knowledgesharing #knowledgeispower #patientempowerment #patienteducation #allianceforph @ph_ksp #ERNLUNG
ETKİNLİKLER
Eskişehir Web Tasarım